audio|pearls of passion|joyride|tourism|room service|crash!boom!bang!|. . .
PEARLS OF PASSION

První společné album pod hlavičkou Roxette. Vyšlo koncem října 1986 a jako singly z něj vyšly skladby Neverending Love, Soul Deep, I Call Your Name a Goodbye To You, k z nichž prvním třem byl v roce 1987 natočen také videoklip. Na albu bylo celkem dvanáct skladeb, pod většinu z nich se podepsal jako autor Per. Většina skladeb totiž byla původně určena právě pro perovo třetí solové album. Pro potřeby Roxette byly ale skladby přeloženy do angličtiny a použity pro první album Roxette. Celková stopáž činí 48 minut. Z alba se ve Švédsku stala senzace, nicméně Per i Marie založili Roxette pro mezinárodní úspěch, a ten první album nezaznamenalo.

Kapela podnikla v létě 1987 masivní švédské turné s několika dalšími švédskými umělci. Jinak ale první album představuje nejméně prodávané album Roxette, jeho prodej činí cirka devět set tisíc kusů.


31. 10. 1986
12 / 47:48
 1. Soul Deep
 2. Secrets That She Keeps
 3. Goodbye To You
 4. I Call Your Name
 5. Surrender
 6. Voices
 7. Neverending Love
 8. Call Of The Wild
 9. Joy Of A Toy
 10. From One Heart To Another
 11. Like Lovers Do
 12. So Far Away
EMI Studios, Stockholm, Sweden
May - September 1986
DANCE PASSION

V létě 1987 se na trh dostalo album Dance Passion, ale mluvit o albu je poněkud přehnané. Jedná se o sedm poněkud nešťastně zmixovaných skladeb z předchozího alba, které vyšly jako taneční verze původních skladeb, patrně určených pro diskotéky. Originální verze vyšla pouze na vinylu, fanoušci desku posléze zkopírovali na MC nosiče, následně také na CD. Prodejní čísla se pohybují někde mezi sty až dvěma sty prodanými kopiemi.


27. 3. 1987
12 / 38:00
 1. I Call Your Name
 2. Soul Deep
 3. Like Lovers Do
 4. Neverending Love
 5. Goodbye To You
 6. Secrets That She Keeps
 7. Joy Of A Toy

I WANT YOU

Během společného turné Roxette, Evy Dahlgren a skupiny Ratata vzniká nepříliš úspěšná skladba I Want You, která vychází také jako singl.


1. 7. 1987
 1. I Want You
 2. I want you (Digital Lägereldsmix)

IT MUST HAVE BEEN LOVE (CHRISTMAS FOR THE BROKEN HEARTED)

Na vánoce 1987 vychází skladba It Must Have Been Love (Christmas For The Broken Hearted), která se ve Švédsku stává vánočním hitem. A první úspěch přichází také za hranicemi švédského království. Skladba si docela dobře vede v Německu nebo Švýcarsku. Roxette poprvé pronikají za hranice své země.


23. 11. 1987
 1. It Must Have Been Love (Christmas For The Broken Hearted)
 2. Turn To Me

LOOK SHARP!

Druhé album vznikalo ve Stockholmu, výsledný mix ale proběhl během léta 1988 v Londýně na nejmodernějších mašinách. Album vyšlo přesně dva roky po prvním, zase koncem října. Ve Švédsku v té době způsobilo doslova histerii a dnes je v análech zapsáno jako druhé nejprodávanější album ve Švédsku všech dob. Prvním je The Album od formace ABBA.

Nicméně, za hranicemi Švédska si existence Roxette stále skoro nikdo nevšiml. Teprve začátkem roku 1989 napomohla náhoda, když se jeden americký student vracel z výměnného studijního pobytu ve Švédsku zpět do Ameriky. Natolik si totiž oblíbil skladbu The Look, že ji doslova vnutil jednomu známému, který dělal DJ v jednom místním rádiu. Posluchači se začali ptát, co je to za kapelu a The Look se tak rozšířila po celých státech. V březnu 1989 potom dobyla americký singlový žebříček. Roxette se stali hvězdami.

Z alba ještě vyšly skladby Chances (jako první singl z desky), již zmíněná The Look, Dressed For Success, Listen To Your Heart (další NO. 1 v USA) a Dangerous (NO. 2 v USA). Kapela vyrazila na evropské turné a rázem dobyla další země. Na albu Look Sharp! je celkem třináct skladeb o celkové stopáži 55 minut. Dodnes se ho ve světě prodalo téměř 9 milionů kusů.


24. 10. 1988
13 / 54:44
 1. The Look
 2. Dressed For Success
 3. Sleeping Single
 4. Paint
 5. Dance Away
 6. Cry
 7. Chances
 8. Dangerous
 9. Half A Woman, Half A Shadow
 10. View From A Hill
 11. (I Could Never) Give You Up
 12. Shadow Of A Doubt
 13. Listen To Your Heart
EMI Studios, Stockholm, Sweden
March - August 1988

IT MUST HVE BEEN LOVE (The Pretty Woman Soundtrack)

Díky úspěchu v USA v roce 1989, dostal Per koncem roku 1989 nabídku napsat skladbu pro nový americký film Pretty Woman, ve kterém se měli objevit prakticky začínající herci Richard Gere a Julia Roberts. Per byl v té době zaneprázdněný přípravou nového alba a neměl čas psát zbrusu novou skladbu. Použil tedy již zmíněnou skladbu It Must Have Been (Christmas For The Broken Hearted), vypustil z ní vánoční motivy, to samé udělal s názvem a spolu s Marií skladbu opětovně nahráli.

Film se v kinech objevil na jaře 1990 a stal se z něj kasovní trhák a oba hlavní protagonisté se doslova přes noc proslavili. Nejinak tomu bylo i se samotnou skladbou. Ta totiž dvakrát dobyla první příčku v USA a pomohla se Roxette prosadit také v Británii. Singlu se nakonec prodalo přes 9 milionů kopií a koncem roku 2000 měla skladba za sebou 3 miliony odvysílání na amerických rádiích.


19. 6. 1990
 1. It Must Have Been Love
 2. Listen To Your Heart (live)

JOYRIDE

Třetí album Joyride vyšlo koncem března 1991 a zastínilo vše, co do té doby Roxette vytvořili. Pilotní singl Joyride okupoval přední příčky snad všech zemí světa, kde znali rádio nebo televizi. MTV vysílala klip, natočený v poušti za předměstími Los Angels, desetkrát denně. Refrén "hallo you fool I love you" si prozpěvoval každý druhý a Roxette cestovali kvůli médiím několikrát týdně přes Atlantik.

Joyride obsahovalo patnáct skladeb, z toho čtrnáct bylo nových, jedna byla nová verze singlu Soul Deep z prvního alba. Z alba vyšly jako singly ještě Fading Like A Flower (Everytime You Leave), The Big L., kritikou velmi uznávaná Spending My Time a Church Of Your Heart. Původně měla jako singl vyjít ještě (Do You Get) Excited?, ke které byl natočen videoklip, nakonec ale zůstalo jen u videa, jako singl skladba nevyšla. Joyride opět dobyla americkou hitparádu, Fading Like A Flower skončila stejně jako Dangerous na druhém místě.

Kapela v září vyrazila na světové turné, během 108 koncertů na čtyřech kontinentech ji vidělo 1,7 milionů fanoušků. 59 minutové album si pořídilo na celém světě více jak 10 milionů fanoušků a dodnes je tak nejprodávanějším albem Roxette. Dnes se jž považuje za popovou klasiku.


27. 3. 1991
15 / 59:11
 1. Joyride
 2. Hotblooded
 3. Fading Like A Flower (Everytime You Leave)
 4. Knockin´On Every Door
 5. Spending My Time
 6. I Remember You
 7. Watercolours In The Rain
 8. The Big L.
 9. Soul Deep
 10. (Do You Get) Excited?
 11. Church Of Your Heart
 12. Small Talk
 13. Physical Fascination
 14. Things Will Never Be The Same
 15. Perfect Day
EMI Studios, Stockholm, Sweden
January - November 1990

TOURISM - SONGS FROM STUDIOS, STAGES, HOTELROOMS AND OTHER STRANGE PLACES

Během světového turné Join The Joyride 1991-1992 vzniklo z části živé, z části studiové, zkrátka koncertní album Tourism - Songs From Studios, Stages, Hotelrooms And Other Strange Places. Jak sám název napovídá, jedná se kolekci skladeb studiových, záznamů z koncertů, b stran a skladeb pořízených například v hotelovém pokoji nebo nočním klubu.

Na jedenasedmdesáti minutách tu je celkem 16 skladeb. Jako singly vyšly dnes již legendární How Do You Do!, Queen Of Rain a remix skladby z alba nazvaný Fingertips ´93. Ač šlo víceméně o album raritní, prodalo se ho slušných 6 milionů kopií. Ačkoliv v Evropě zaznamenalo album mimořádný úspěch a Roxette se v době jeho vydání, v srpnu 1992, stali asi nejsledovanější kapelou na světě, v Americe s tímto albem ustoupili ze svých pozic a již jich nikdy nedosáhli.


24. 8. 1992
16 / 70:58
 1. How Do You Do!
 2. Fingertips
 3. The Look (live)
 4. Heart Shaped Sea
 5. The Rain
 6. Keep Me Waiting
 7. It Must Have Been Love (live/country)
 8. Cinnamon Street
 9. Never Is A Long Time
 10. Silver Blue
 11. Here Comes The Weekend
 12. So Far Away (1992 instrumental version)
 13. Comeback (Before You Leave)
 14. Things Will Never Be The Same (live)
 15. Joyride (live)
 16. Queen Of Rain
EMI Studios, Stockholm, Sweden
Tits & Ass Studio, Halmstad, Sweden
Nas Nuvens Studio, Rio de Janeiro, Brazil
Ocean Way Recording, Los Angeles, US
Medley Studios, Copenhagen, Denmark
The Entertainment Centre, Sydney, Australia
San Carlos Alpoqindo, Santiago, Chile
Room 603 Alvear Palace Hotel, Buenos Aires, Argentina
Hallenstadion, Zurich, Switzerland
April - May 1990, December 1991 & March - July 1992

ALMOST UNREAL (The Super Mario Bross soundtrack)

Druhá nabídka od amerických filmařů přišla přesně o tři roky později a znamenala pro Roxettte šanci, polepšit si americké skóre. Výsledky v USA od singlu Spending My Time totiž stále klesaly a Per tak viděl v této nabídce šanci vrátit se na výsluní. Film Super Mario Bross byl natočen podle počítačové hry společnosti Nintendo a Per k němu napsal skladbu Almost Unreal, která dostala ve filmu ještě více místa než předchozí It Must Have Been Love, zazněla totiž prakticky celá během závěrečných titulků.

Samotná skladba je pravých mixem stojícím na půl cestě mezi Tourism a Crash! Boom! Bang!, je zde cítit příklon ke kytarám, ale stále to jsou Roxette počátku devadesátých let. Singl se v Evropě stal letním hitem, v USA ale díky hanebné propagaci skončil na 96. místě a stal se stejně jako film propadákem. Perův sen se nenaplnil, nicméně na světě byla skvělá skladba. A pomohla překlenout čekání na nové album.


květen 1993
 1. Almost Unreal
 2. The Heart Shaped Sea
 3. Fingertips´93
 4. Almost Unreal (AC mix)
 5. 2 Cinnamon Street

CRASH! BOOM! BANG!

Dlouho a netrpělivě očekávaný následovník Joyride. Vyšel počátkem dubna 1994 a znamenal odklon od moderního popu a příklon k rockovějším polohám, ke kořenům pop music. Velkými změnami prošli i Per a Marie. Perovy nyní hnědé vlasy mu nyní spadaly až na ramena, Marii se zase na hlavě objevil narezlý ježek.

Na novém albu, které bylo daleko více kytarovější než cokoliv před ním, se nacházelo 15 nových skladeb o celkové stopáži 62 minut. Pilotní singl Sleeping In My Car bývá označován za nejtvrdší a nejsyrovější singl v historii Roxette. Dalšími singly z alba se staly skladby Crash! Boom! Bang!, Fireworks, Run To You a Vulnerable. V jižní Americe jako singl vyšla také skladba I´m Sorry.

Roxette opět vyjeli na světové turné, k jehož vrcholům patří koncert v jihoafrickém Johannesburgu nebo čínském Pekingu. S albem Crash! Boom! Bang! skupinu opustilo dost fanoušků, spousta nových však přišla. Album vůbec nevyšlo v USA, pouze jeho ořezaná verze Favourites From Crash! Boom! Bang!, která byla k dostání jen v obchodech Mc Donalds. Hanba americké EMI za toto zmrzačení alba. I přes minimální prodej v USA se alba prodalo přes 5 milionů kopií a jeho kostkovaný cover je dnes již legendární.


8. 4. 1994
15 / 62:05
 1. Harleys & Indians (Riders In The Sky)
 2. Crash! Boom! Bang!
 3. Fireworks
 4. Run To You
 5. Sleeping In My Car
 6. Vulnerable
 7. The First Girl On The Moon
 8. Place Your Love
 9. I Love The Sound Of Crashing Guitars
 10. What´s She Like?
 11. Do You Wanna Go The Whole Way?
 12. Lies
 13. I´m Sorry
 14. Love Is All (Shine Your Light On Me)
 15. Go To Sleep
Favourites
 1. Harleys & Indians (Riders In The Sky)
 2. Run To You
 3. Crash! Boom! Bang!
 4. I Love The Sound of Crashing Guitars
 5. Do You Wanna Go the Whole Way?
 6. The First Girl On The Moon
 7. Place Your Love
 8. Lies
 9. I´m Sorry
 10. Go To Sleep
EMI Studios, Stockholm, Sweden
Mayfair Studios, London, England
Capri Digital Studios, Isola di Capri, Italy
Tits & Ass Studio, Halmstad, Sweden
February 1993 - January 1994

RARITIES

Hlavně pro trhy v Latinské Americe a jihovýchodní Ásie bylo určeno album Rarities. Jedná se o velmi chudého příbuzného alba Tourism, jenže na tomhle bratříčkovi chybí jakékoliv nové skladby. Album obsahuje mix čtrnácti skladeb, remixů, záznamů z vystoupení MTV Unplugged, které se konalo v lednu 1993 ve Stockholmu a také pár b-stran singlů, z nichž nejvýznamnější je balada The Sweet Hallo The Sad Goodbye.

Zcela podle mého názoru, jedná se o jednu z absolutně nejlepších skladeb, jaké kdy pod hlavičkou Roxette vyšly, nechápu, proč skladba nebyla umístěna na regulérní album, je to totiž perfektní kandidát na singl. Jedná se skutečně o jednu z nejlepších skladeb v historii Roxette. Tato skladba se původně objevila jako b-strana singlu Spending My Time. Alba Rarities, které vyšlo v květnu 1995, se také díky špatné distribuci v Evropě prodalo něco málo přes jeden milion kopií.


17. 2. 1995
12 / ?
 1. Vulnerable (single version)
 2. Fingertips´93
 3. Dressed For Success (Look Sharp! US mix)
 4. Joyride (MTV Unplugged)
 5. The Look (MTV Unplugged)
 6. Dangerous (MTV Unplugged)
 7. The Sweet Hallo The Sad Goodbye
 8. The Voice
 9. Almost Unreal (demo February 93)
 10. Fireworks (Jesus Jones remix)
 11. Spending My Time (Electric Dance remix)
 12. One Is Such A Lonely Number

DON´T BORE US - GET TO THE CHORUS! ROXETTE´S GREATEST HITS

V říjnu 1995 vydali Roxette své první bilanční album nazvané Don´t Bore Us - Get To The Chorus! Roxette´s Greatest Hits. Obsahuje čtrnáct hitů z let 1989 až 1995, plus čtyři novinky nahrané během léta, ale vztahuje se spíše k desetileté existenci Roxette, jejichž vznik je datován podzimem 1985.

Z oněh nových skladeb se tři stávají singly a sice jmenovitě You Don´t Understand Me, což je první skladba, kterou Per nenapsal sám nebo alespoň s někým z okruhu Roxette, jelikož si ke splupráci na ni pozval autora hitů Aerosmith nebo Bon Jovi Desmonda Childa, a dále June Afternoon a She Doesn´t Live Here Anymore. Album je mimořádně úspěšné hlavně v Latinské Americe a prodejní čísla dosahují hodnoty přes 6 milionů kopií.


16. 10. 1995
18 / 75:19
 1. June Afternoon
 2. You Don´t Understand Me
 3. The Look
 4. Dressed For Success (US single mix)
 5. Listen To Your Heart (Swedish single edit)
 6. Dangerous (single version)
 7. It Must Have Been Love
 8. Joyride (single edit)
 9. Fading Like A Flower (Everytime You Leave)
 10. The Big L.
 11. Spending My Time
 12. How Do You Do
 13. Almost Unreal
 14. Sleeping In My Car (single edit)
 15. Crash! Boom! Bang! (single edit)
 16. Vulnerable (single edit)
 17. She Doesn´t Live Here Anymore
 18. I Don´t Want To Get Hurt
EMI Studios, Stockholm, Sweden
Polar Studios, Stockholm, Sweden
Studio Stacken, Stockholm, Sweden
July & August 1995

BALADAS EN ESPAŇOL

Díky mimořádnému úspěchu Roxette v Latinské Americe vychází v říjnu 1996 album dvanácti nejlepších balad Roxette na jediném albu, jenže přeložené a přezpívané do španělštiny. Album je úspěšné především, kde jinde, ve španělsky hovořících zemích, nicméně vychází také v Evropě. K propagaci je vybrán singl Un Dia Sin Ti, španělská verze skladby Spending My Time, ke které je natočen také videoklip. Ve španělsky mluvících zemích potom ještě vychází skladby No Se Si Es Amor (It Must Have Been Love) a Soy Una Mujer (Fading Like A Flower). Celkový prodej alba přesáhne jeden a půl milionu kopií.


2. 12. 1996
12 / 61:04
 1. Un Dia Sin Ti / Spending My Time
 2. Crash! Boom! Bang!
 3. Diricamente A Ti / Run To You
 4. No Se Si Es Amor / It Must Have Been Love
 5. Cuanto Lo Siento / I´m Sorry
 6. Timida / Vulnerable
 7. Habla El Corazon / Listen To Your Heart
 8. Como La Ljuvia En El Cristal / Water Colours In The Rain
 9. Soy Una Mujer / Fading Like A Flower (Everytime You Leave)
 10. Quiero Ser Como Tu / I Don´t Want To Get Hurt
 11. Una Reina Va Detras Un Rey / Queen Of Rain
 12. El Dia Del Amor / Perfect Day

PEARLS OF PASSION - THE FIRST ALBUM

Opět v říjnu a opět po roce vychází na sklonku roku 1997 reedice prvního alba s přívlastkem The First Album, jelikož první album nikdy nevyšlo ve formátu CD a nikdy nevyšlo celosvětově. Na albu jsou kromě dvanácti původních skladeb také vánoční verze skladby It Must Have Been Love z roku 1987, titulní skladba Pearls Of Passion a Turn To Me, kromě toho ještě dalších pět skladeb, převážně demo verzí několika původních dvanácti skladeb. Jako singl nevychází žádná skladba, jen v reklamě zazní místo čtyř původních singlů píseň Like Lovers Do.


27. 10. 1997
20 / 74:35
 1. Soul Deep
 2. Secrets That She Keeps
 3. Goodbye To You
 4. Call Your Name
 5. Surrender
 6. Voices
 7. Neverending Love
 8. Call Of The Wild
 9. Joy Of A Toy
 10. From One Heart To Another
 11. Like Lovers Do
 12. So Far Away
 13. Pearls Of Passion
 14. It Must Have Been Love (Christmas For The Broken Hearted)
 15. Turn To Me
 16. Neverending Love (Tits ´n Ass demo 1986)
 17. Secrets That She Keeps (Tits ´n Ass demo 1986)
 18. I Call Your Name (Montezuma Demo 26.7.86)
 19. Neverending Love (Frank Mono-Mix 1987)
 20. I Call Your Name (Frank Mono-Mix 1987)

HAVE A NICE DAY

Během celého roku 1998 se Roxette připravovali na návrat a ve Španělsku a ve Švédsku natáčeli nové album. To spatřilo světlo světa v únoru 1999 a neslo název Have A Nice Day. Čtrnáct nových skladeb, 56 minut moderní hudby. Roxette na novém albu přišli s moderním zvukem a dokázali, že nejsou skupinou z osmdesátých let, která přežívá ze své dávno zašlé slávy. Nové album bylo čerstvé, melodické a místy až taneční.

Prvním singlem se stala balada stylu Listen To Your Heart nebo Queen Of Rain nazvaná Wish I Could Fly, druhým singlem byl Anyone, dále taneční Stars a poslední Salvation. Jako pátý singl měla původně vyjít také Crush On You, bohužel nevyšla a to i přesto, že ke skladbě již byly nahrány remixy. Kapela tentokrát nevyjela na žádné turné, před vánoci jen vydala novou verzi alba, na které byly tři singlové balady nazpívané ve Španělštině.

Toto album je asi nejkontroverznějším albem Roxette, a to díky místy až techno pasážím, existují dvě skupiny fanoušků, jedni album milují, jiní ho minimálně nemají rádi. Každopádně ale Have A Nice Day je plné melodických skladeb a určitě je to krok správným směrem. I proto se ho prodalo přes 2 miliony kopií.


22. 2. 1999
14 / 55:40
 1. Crush On You
 2. Wish I Could Fly
 3. You Can´t Put Your Arms Around What´s Already Gone
 4. Waiting For The Rain
 5. Anyone
 6. It Will Take A Long Long Time
 7. 7Twenty7
 8. I Was So Lucky
 9. Stars
 10. Salvation
 11. Pay The Price
 12. Cooper
 13. Staring At the Ground
 14. Beautiful Things
  ----------
 15. Quisiera Volar (Wish I Could Fly)
 16. Alguien (Anyone)
 17. Lo Siento (Salvation)
El Cortijo, Marbella, Spain
Polar Studios, Stockholm, Sweden
Cosmos Studios, Stockholm, Sweden
Atlantis Studios, Stockholm, Sweden
January - November 1998

DON´T BORE US - GET TO THE CHORUS! ROXETTE´S GREATEST HITS (US Version)

Dalším pokusem o návrat na americkou scénu je nová verze původního greatest hits alba. Má trochu jiný tracklist, zaměřený především na alba Look Sharp! a Joyride. Jsou tu ale také dvě skladby z alba Have A Nice Day. Stars a Wish I Could Fly. Ta vychází také jako singl a umísťuje se na 26. místě, což je nejlepší výsledek od roku 1991. Singl vychází koncem července 2000, album potom koncem září, na podzim potom Roxette podnikají po Státech propagační turné s několika koncerty po klubech a několika televizními shows.


26. 9. 2000
16 / ?
 1. Wish I Could Fly
 2. Stars
 3. The Look
 4. Dressed for Success
 5. Listen To Your Heart
 6. Dangerous
 7. It Must Have Been Love
 8. Joyride
 9. Fading Like A Flower (Everytime You Leave)
 10. Spending My Time
 11. Church Of Your Heart
 12. How Do You Do!
 13. Almost Unreal
 14. Sleeping In My Car
 15. Crash! Boom! Bang!
 16. You Don´t Understand Me

ROOM SERVICE

Začátkem dubna 2001 vyšlo první album Roxette v novém miléniu "Room Service". Pro mnohé však bylo zklamáním. Obsahovalo pouze 12 skladeb a jeho stopáž činila jen 43 minut. Rovněž obsah byl pouze mírně nadprůměrný, chyběly vyložené hity, jaké byly na předchozí desce "Have A Nice Day". První singl "The Center Of The Heart" sice zaváněl starými hity, ale zbytek alba byl spíše písničkový, skladby byly záměrně příliš krátké, bez energie a bez výrazných melodií. Většina později zveřejněných demo verzí měla větší náboj, než finální albové kousky. Rovněž odborná kritika album nepochválila. Snad také proto vyšly z alba pouze tři singly, kromě již zmíněného "The Center Of The Heart" ještě vlažně přijatý "Real Sugar" a poněkud úspěšnější "Milk And Toast And Honey". Prodejní čísla dnes hovoří o jednom a půl prodaném milionu kopií.

Kapela po šesti letech na podzim 2001 vyrazila na evropské turné. Ale i to bylo krátké, během dvou měsíců Roxette navštívili pětadvacet měst a zahráli pouze pro cirka dvěstě tisíc fanoušků. Kapela navíc po zářijových útocích v New Yorku zrušila jihoafrickou část turné.


2. 4. 2001
12 / 43:29
 1. Real Sugar
 2. The Center Of The Heart
 3. Milk And Toast And Honey
 4. Jefferson
 5. Little Girl
 6. Looking For Jane
 7. Bringing Me Down To My Knees
 8. Make My Head Go Pop
 9. Try (Just A Little Bit Harder)
 10. Fool
 11. It Takes You No Time To Get Here
 12. My World, My Love, My Life
Polar Studios, Stockholm, Sweden
Atlantis Studios, Stockholm, Sweden
January 2000 - January 2001

THE BALLAD HITS

Začátkem listopadu 2002 vychází první, ze dvou kompilačních alb nazvané The Ballad Hits. Obsahuje třináct balad z let 1989- 2001, plus dvě nové skladby navíc.

Prvním a posledním singlem je novinková A Thing About You. Druhou novinkou je balada Breathe, která by možná měla větší naděje na úspěch, než singl A Thing About You. Každopádně novinkové balady jsou určitě lepší, než balady na Room Service. Po dlouhých vyjednávíních vychází album také v Británii a USA.

Těsně před vydáním je Marii Fredriksson zjištěn a odoperován nádor na mozku. Veškerá propagace nového alba je tak pouze na Perovi. Marie nastupuje dlouhou léčbu. Stopáž alba je 66 minut, prodej činí 1 a půl milionu kopií.


7. 11. 2002
15 / 66:46
4 / 14:00
 1. A Thing About You
 2. It Must Have Been Love
 3. Listen To Your Heart
 4. Fading Like A Flower (Everytime You Leave)
 5. Spending My Time
 6. Queen Of Rain
 7. Almost Unreal
 8. Crash! Boom! Bang!
 9. Vulnerable
 10. You Don´t Understand Me
 11. Wish I Could Fly
 12. Anyone
 13. Salvation
 14. Milk And Toast And Honey
 15. Breathe
 16. The Weight Of The World
 17. It Hurts
 18. See Me
 19. Every Day
Polar Studios, Stockholm, Sweden
Tits & Ass Studio, Halmstad, Sweden
December 2001, March & June 2002

THE POP HITS

Druhé kompilační album vychází koncem března 2003 a na rozdíl od svého předchůdce obsahuje jen rychlé hity z let 1989-2001. Těch je také třináct a i zde jsou dvě novinky.

Prvním singlem se stává Opportunity Nox, která sbírá u kritiky velké pochvaly, je označována za nejlepší skladbu od konce osmdesátých, respektive začátku devadesátých let. A kritika má pravdu, protože Opportunity Nox je doslova nabitá energií, má vynikající melodii, moderní zvuk a skvělá kytarová sóla. Druhou novinkou je skladba původně připravená pro album Have A Nice Day, nazvaná Little Miss Sorrow. Opět obě nové skladby jsou lepší, než kterákoli skladba na albu Room Service, tyto dvě jsou dokonce jedny z nejlepších rychlých skladeb Roxette vůbec.

Promo k tomuto albu vůbec neproběhne, Per už sám bez Marie nechce promo podnikat. Je nadmíru jasné, že osud Roxette je nejistý.


23. 3. 2003
15 / 56:09
4 / 14:46
 1. Opportunity Nox
 2. The Look
 3. Dressed For Success
 4. Dangerous
 5. Joyride
 6. The Big L.
 7. Church Of Your Heart
 8. How Do You Do!
 9. Sleeping In My Car
 10. Run To You
 11. June Afternoon
 12. Stars
 13. The Center Of The Heart
 14. Real Sugar
 15. Little Miss Sorrow
 16. Stupid
 17. Makin´Love To You
 18. Better Off On Her Own
 19. Bla Bla Bla Bla Bla (You Broke My Heart)
El Cortijo, Marbella, Spain
Polar Studios, Stockholm, Sweden
April 1998, June & October 2002

THE ROX MEDLEY

V roce 2006 slaví Roxette dvacáté výročí a plánují greatest hits album plus dvě nové skladby. Ale to má být až podzimní vrchol oslav, ty odstartuje už v červnu vydání megamixu, nebo také medley největších hitů Roxette. Skládá se ze skladeb "The Look," "Joyride," "Listen to Your Heart," "Dangerous," "It Must Have Been Love" a "Fading Like a Flower (Every Time You Leave)". Skladby jsou nově zremixovány. Skladba je určena jen pro rádia, koupit se dá pouze na internetových digitálních obchodech, na CD vychází teprve jako B-strana nového singlu "One Wish" v září.

červen 2006
1 / 4:43
 1. The Look
 2. Joyride
 3. Listen To Your Heart
 4. Dangerous
 5. It Must Have Been Love
 6. Fading Like a Flower (Every Time You Leave)

A COLLECTION OF ROXETTE HITS - THEIR 20 GREATEST SONGS!

V říjnu tedy vychází další greatest hits album. Opět se zde objevují několikrát opakovaně vydávané hity, pro spoustu fanoušků však tím nejdůležitějším jsou dvě novinkové skladby Roxette, první od mariiny operace, první po téměř čtyřech letech.

První z nich je "One Wish", prosluněný pop song s nasamplovaným zvukem osmdesátých let, ale v moderním hávu. Roxette zde pokračují v nastoleném směru, který si vytýčili s albem "Have A Nice Day", moderní zvuk s disco zvukem osmdesátek. Skladba šlape, refrén se zadře pod kůži. Ačkoli je nahrána moderně, cítíte z ní osmdesátá léta, zní to jako mix Roxette, Pet Shop Boys a Erasure. Postupy, refrény a zpěv velice připomínájí "How Do You Do!", tahle skladba zní jako kompilát všeho, co Roxette doposud natočili. A velice potěší, že skladba byla nahrána jako duet.

Druhou novinkou je "Reveal", která má být protipólem dynamické "One Wish". Co se týče energie a dynamičnosti tyto požadavky splňuje, nicméně jinak je to skladba spíše podprůměrná. Slabá melodie, minimum aranží, minimum nástrojů. Skladbu zachraňuje jen mariin hlas, s nímž Marie v této skladbě trochu experimentuje. Mariin zpěv evokuje soulové, bluesové a jazzové polohy její desky "The Change", perův rukopis zase komorní zpracování jeho desky "Mazarin". Kdo čekal dramatickou baladu ala "Listen To Your Heart" nebo "Wish I Could Fly" bude sklamán.

Zbytek desky tvoří 18 časem prověřených skladeb, je jasné, že do osmdesáti minut se nevleze celá přehlídka hitů, o výběru těch na albu by se dalo polemizovat, ale budiž. Otázkou zůstává, zdali bylo tohoto výběru třeba. Zvláště po skvěle provedených kompilacích "The Ballad Hits" a "The Pop Hits".


16. 10. 2006
20 / 79:38
 1. One Wish (2006 New Recording)
 2. The Look
 3. Dressed For Success (Chris Lord-Alge Mix)
 4. Listen To Your Heart
 5. Dangerous
 6. It Must Have Been Love (Humberto Gatica Mix)
 7. Joyride
 8. Fading Like A Flower (Everytime You Leave)
 9. Spending My Time
 10. How Do You Do!
 11. Almost Unreal
 12. Sleeping In My Car
 13. Crash! Boom! Bang!
 14. Run To You
 15. Wish I Could Fly
 16. Stars
 17. The Centre Of The Heart
 18. Milk And Toast And Honey
 19. A Thing About You
 20. Reveal (2006 New Recording)
Aerosol Grey Machine, Vallarum, Sweden
June 2006

THE ROX BOX / ROXETTE 86 - 06

Součástí oslav dvacátých narozenin Roxette je také dlouho očekávaný a dlouho avízovaný Rox Box. Ten obsahuje čtyři CD plné hitů, skladeb specifických pro jednotlivá období vývoje Roxette, raritních perliček a demo snímků. Plus DVD, na kterém je záznam MTV Unplugged z ledna 1993 a všechny hitové videoklipy.

Ačkoli je box avízován jako perlička pro fanoušky, kteří si mysleli, že od Roxette mají kdejakou raritu, nakonec žádné perličky pro fanoušky nepřínáší. Devadesát pět procent obsahu totiž fanoušci již mají, na regulérních albech, singlech, z různých bootleg kompilacích, nebo staženo z internetu. Box se tak spíše stává reprezentativním průřezem mylníků kapely pro lidi, kterým se zalíbily hity z rádií a chtěli by se o kapele dozvědět trochu více.

Také na této kompilaci s našlapaným bookletem a skvělým designem najdete obě novinkové skladby "One Wish" a "Reveal".

16. 10. 2006
78 / ?
 1. Neverending Love 3.36 (Single A-side/From: Pearls of Passion)
 2. Secrets That She Keeps 3:40 (From: Pearls of Passion)
 3. Goodbye To You 3:59 (Single A-side/From: Pearls of Passion)
 4. Soul Deep 3:36 (Single A-side/From: Pearls of Passion)
 5. The Look 3:56 (Single A-side/From: Look Sharp!)
 6. Dressed For Success 4:13 (Single A-side/From: Look Sharp!)
 7. Sleeping Single 4:37 (From: Look Sharp!)
 8. Paint 4:41 (From: Look Sharp!)
 9. Dangerous 3:48 (Single A-side/From: Look Sharp!)
 10. Listen To Your Heart 5:14 (Single A-side/From: Look Sharp!)
 11. The Voice 4:06 (Single B-side/Outtake from: Look Sharp!)
 12. Cry 5.05 (Demo) *
 13. It Must Have Been Love 4:48 (Single A-side/From The Pretty Woman Soundtrack)
 14. Joyride 4:30 (Single A-side/From: Joyride)
 15. Fading Like a Flower [Every Time You Leave] 3:54 (Single A-side/From: Joyride)
 16. Spending My Time 4:39 (Single A-side/From: Joyride)
 17. Watercolours In The Rain 3:39 (From: Joyride)
 18. Church of Your Heart 3:20 (Single A-side/From: Joyride)
 19. Perfect Day 4:06 (From: Joyride)
 1. The Big L. 4:29 (Single A-side/From: Joyride)
 2. [Do You Get] Excited? 4:18 (From: Joyride)
 3. Things will never be the same 4:29 (From: Joyride)
 4. The Sweet Hello, The Sad Goodbye 3:20 (Single B-side/Outtake from: Joyride)
 5. Love Spins 3:31 (Demo) *
 6. Seduce Me 3:56 (Single B-side/Demo)
 7. How Do You Do! 3:12 (Single A-side/From: Tourism)
 8. The Heart Shaped Sea 4:31 (From: Tourism)
 9. The Rain 4:49 (From: Tourism)
 10. Never Is a Long Time 3:44 (From: Tourism)
 11. Silver Blue 4:05 (From: Tourism)
 12. Come Back [Before You Leave] 4:30 (From: Tourism)
 13. Queen of Rain 4:49 (Single A-side/From: Tourism)
 14. Almost Unreal 3:58 (Single A-side/From The Super Mario Bros. Soundtrack)
 15. Sleeping In My Car 3:47 (Single A-side/From: Crash! Boom! Bang!)
 16. Crash! Boom! Bang! 5:02 (Single A-side/From: Crash! Boom! Bang!)
 17. Vulnerable 5:03 (Single A-side/From: Crash! Boom! Bang!)
 18. The First Girl On The Moon 3:11 (From: Crash! Boom! Bang!)
 19. I'm Sorry 3:10 (From: Crash! Boom! Bang!)
 1. Run To You 3:39 (From: Crash! Boom! Bang!)
 2. See Me 3:48 (Outtake from: Crash! Boom! Bang!)
 3. June Afternoon 4:15 (Single A-side/From: Don't Bore Us -­ Get To The Chorus ­- Roxette's Greatest Hits!)
 4. You Don't Understand Me 4:28 (Single A-side/From: Don't Bore Us -­ Get To The Chorus ­- Roxette's Greatest Hits!)
 5. She Doesn't Live Here Anymore 4:03 (From: Don't Bore Us -­ Get To The Chorus ­- Roxette's Greatest Hits!)
 6. I Don't Want To Get Hurt 4.17 (From: Don't Bore Us -­ Get To The Chorus ­- Roxette's Greatest Hits!)
 7. Always Breaking My Heart 3.05 (Demo) *
 8. Help! 2.56 (From The Abbey Road Sessions) *
 9. Wish I Could Fly 4:40 (Single A-side/From: Have A Nice Day)
 10. You Can't Put Your Arms Around What's Already Gone 3:35 (From: Have A Nice Day)
 11. Waiting For The Rain 3:37 (From: Have A Nice Day)
 12. Anyone 4:31 (Single A-side/From: Have A Nice Day)
 13. Stars 3:56 (Single A-side/From: Have A Nice Day)
 14. Salvation 4:38 (Single A-side/From: Have A Nice Day)
 15. Cooper 4:17 (From: Have A Nice Day)
 16. Beautiful Things 3.48 (From: Have A Nice Day)
 17. It Hurts 3:54 (Outtake from: Have A Nice Day)
 18. Little Miss Sorrow 3:54 (From: The Pop Hits/Outtake from: Have A Nice Day)
 19. Happy Together 3:55 (Single B-side/Outtake from: Have A Nice Day)
 20. Staring At The Ground 3.50 (Demo) *
 1. 7Twenty7 3.25 (Demo) *
 2. It Will Take A Long Long Time 4:03 (Single B-side)
 3. Anyone/I Love How You Love Me 4.22 (Demo) *
 4. Myth 4.24 (Demo) *
 5. New World 4.33 (Demo) *
 6. Better Off On Her Own 2.48 (Demo) *
 7. Real Sugar 3:16 (Single A-side/From: Room Service)
 8. The Centre of The Heart 3:27 (Single A-side/From: Room Service)
 9. Milk and Toast and Honey 4:04 (Single A-side/From: Room Service)
 10. Jefferson 3:51 (From: Room Service)
 11. Little Girl 3:36 (From: Room Service)
 12. The Weight of The World 2:52 (Outtake from: Room Service)
 13. Every Day 3:24 (Outtake from: Room Service)
 14. Bla Bla Bla Bla Bla [You Broke My Heart] 4:36 (Demo) *
 15. A Thing About You 3:51 (Single A-side/From: The Ballad Hits)
 16. Breathe 4.34 (From: The Ballad Hits)
 17. Opportunity Nox 3:01 (Single A-side/From The Pop Hits)
 18. All I Ever Wanted 4.25 (Demo) *
 19. Reveal (Single A-side/Recorded 2006) 4.00 *
 20. One Wish (Single A-side/Recorded 2006) 3.30 *
MTV Unplugged
January 8th 1993
 1. The Look
 2. Queen Of Rain
 3. Hotbloodet
 4. interview
 5. I Never Loved A Man (The Way I Love You)
 6. It Must Have Been Love
 7. Fingertips
 8. interview
 9. Heart Of Gold
 10. Church Of Your Heart
 11. Listen To Your Heart
 12. interview
 13. Here Comes The Weekend
 14. Joyride
 15. So You Wanna Be A Rock´n´Roll Star

  Bonusy

 16. Dangerous
 17. Spending My Time
 18. The Heart Shaped Sea
 19. Cry
 20. Watercolours In The Rain
 21. Surrender
 22. Fading Like A Flower (Everytime You Leave)
 23. Perfect Day

THE POP AND BALLAD HITS & THE COMPLETE VIDEO COLLECTION - GIFT PACK

Na podzim 2008 vychází ve vánoční kolekci Gift Pack také titul věnovaný Roxette, který obsahuje komplet obou best of alb, tedy The Ballad Hits a The Pop Hits a také DVD Ballad And Pop Hits - The Complete Video Collection.

29. 10. 2008
- / -
 1. The Pop Hits CD
 2. The Ballad Hits CD
 3. Ballad And Pop Hits DVD

ROXETTE STUDIO ALBUMS REMASTERS

Protože Roxette pro rok 2009 ohlásili svůj comeback, v říjnu vyrážejí na turné Night Of The Proms a začínají pracovat na nových skladbách, je rozhodnuto hned po prázdninách vydat remasterované verze všech sedmi studiových alb. Součástí je vylepšený zvuk, obsáhlejší booklet a nějaké raritní skladby navíc. První várka se objeví na samotných albech, druhá jako bonus při stažení z iTunes.

28. 9. 2009
? / ?
 1. Soul Deep
 2. Secrets That She Keeps
 3. Goodbye To You
 4. I Call Your Name
 5. Surrender
 6. Voices
 7. Neverending Love
 8. Call Of The Wild
 9. Joy Of A Toy
 10. From One Heart To Another
 11. Like Lovers Do
 12. So Far Away
  ----------
 13. Pearls Of Passion [B-side Soul Deep]
 14. Neverending Love (demo) [Pearls Of Passion 1997]
 15. Secrets That She Keeps (demo) [Pearls Of Passion 1997]
  ----------
 16. I Call Your Name (Montezuma demo) [Pearls Of Passion 1997]
 17. Neverending Love (Frank Mono mix) [A-side single]
 18. I Call Your Name (Frank Mono mix) [A-side single]
 1. The Look
 2. Dressed For Success
 3. Sleeping Single
 4. Paint
 5. Dance Away
 6. Cry
 7. Chances
 8. Dangerous
 9. Half A Woman, Half A Shadow
 10. View From A Hill
 11. (I Could Never) Give You Up
 12. Shadow Of A Doubt
 13. Listen To Your Heart
  ----------
 14. The Voice [B-side Dressed For Success]
 15. One Is Such A Lonely Number [B-side The Big L.]
 16. Don’t Believe In Accidents (demo) [B-side Run To You]
  ----------
 17. Cry (demo) [RoxBox]
 18. Dressed For Success (US single version, mix by Chris Lord-Alge) [A-side single USA]
 19. Listen To Your Heart (US single version, mix by John Luongo) [A-side single USA]
 20. Surrender (live) [B-side Dangerous]
 21. Neverending Love (live) [B-side Dangerous]
 1. Joyride
 2. Hotblooded
 3. Fading Like A Flower (Everytime You Leave)
 4. Knockin´On Every Door
 5. Spending My Time
 6. I Remember You
 7. Watercolours In The Rain
 8. The Big L.
 9. Soul Deep
 10. (Do You Get) Excited?
 11. Church Of Your Heart
 12. Small Talk
 13. Physical Fascination
 14. Things Will Never Be The Same
 15. Perfect Day
  ----------
 16. The Sweet Hello, The Sad Goodbye [B-side Spending My Time]
 17. Love Spins (demo) [RoxBox]
 18. Seduce Me (demo) [B-side June Afternoon]
  ----------
 19. Comeback (Before You Leave) (demo) [B-side Church Of Your Heart]
 20. Joyride (US single version, mix by Brain Malouf) [A-side single USA]
 21. Fading Like A Flower (US single version, mix by Humberto Gatica) [radio single USA]
 1. How Do You Do!
 2. Fingertips
 3. The Look (live)
 4. Heart Shaped Sea
 5. The Rain
 6. Keep Me Waiting
 7. It Must Have Been Love (live/country)
 8. Cinnamon Street
 9. Never Is A Long Time
 10. Silver Blue
 11. Here Comes The Weekend
 12. So Far Away (1992 instrumental version)
 13. Comeback (Before You Leave)
 14. Things Will Never Be The Same (live)
 15. Joyride (live)
 16. Queen Of Rain
  ----------
 17. Fingertips ´93 [A-side single]
 18. 2 Cinnamon Street [Super Mario soundtrack Europe]
  ----------
 19. Fading Like A Flower (live) [B-side How Do You Do]
 20. Paint (live) [B-side Queen Of Rain]
 21. It Must Have Been Love (live) [B-side Queen Of Rain]
 22. Dressed For Success (live) [B-side Fingertips´93]
 23. Hotblooded (live) [B-side Fingertips´93]
 1. Harleys & Indians (Riders In The Sky)
 2. Crash! Boom! Bang!
 3. Fireworks
 4. Run To You
 5. Sleeping In My Car
 6. Vulnerable
 7. The First Girl On The Moon
 8. Place Your Love
 9. I Love The Sound Of Crashing Guitars
 10. What´s She Like?
 11. Do You Wanna Go The Whole Way?
 12. Lies
 13. I´m Sorry
 14. Love Is All (Shine Your Light On Me)
 15. Go To Sleep
  ----------
 16. Almost Unreal [A-side single + Super Mario soundtrack]
 17. Crazy About You [B-side You Don´t Understand Me]
 18. See Me [B-side Salvation]
  ----------
 19. Better Off On Her Own [B-side Stars]
 20. Always Breaking My Heart [RoxBox]
 1. Crush On You
 2. Wish I Could Fly
 3. You Can´t Put Your Arms Around What´s Already Gone
 4. Waiting For The Rain
 5. Anyone
 6. It Will Take A Long Long Time
 7. 7Twenty7
 8. I Was So Lucky
 9. Stars
 10. Salvation
 11. Pay The Price
 12. Cooper
 13. Staring At the Ground
 14. Beautiful Things
  ----------
 15. It Hurts [bonus EP The Ballad Hits]
 16. Myth (demo) [RoxBox]
 17. Makin’ Love To You [bonus EP The Pop Hits]
  ----------
 18. Little Miss Sorrow [The Pop Hits]
 19. Happy Together [B-side Wish I Could Fly]
 20. Anyone/I Love How You Love Me (demo) [RoxBox]
 21. New World (demo) [RoxBox]
 22. Better Off On Her Own (demo) [RoxBox]
 23. Staring At The Ground (demo) [RoxBox]
 24. 7Twenty7 (demo) [RoxBox]
 25. It Will Take A Long Long Time (Modern Rock version) [B-side Real Sugar]
 1. Real Sugar
 2. The Center Of The Heart
 3. Milk And Toast And Honey
 4. Jefferson
 5. Little Girl
 6. Looking For Jane
 7. Bringing Me Down To My Knees
 8. Make My Head Go Pop
 9. Try (Just A Little Bit Harder)
 10. Fool
 11. It Takes You No Time To Get Here
 12. My World, My Love, My Life
  ----------
 13. Entering Your Heart [B-side The Centre Of The Heart]
 14. The Weight Of The World [B-side A Thing About You]
 15. Bla Bla Bla Bla Bla (You Broke My Heart) [bonus EP The Pop Hits]
  ----------
 16. Every Day [RoxBox]
 17. Bla Bla Bla Bla Bla (You Broke My Heart) (demo) [RoxBox]
 18. All I Ever Wanted (demo) [RoxBox]
 19. Stupid [bonus EP The Pop Hits]

CHARM SCHOOL

První zbrusu nové album od Room Service, tedy po dlouhých deseti letech. A také nejkratší a zároveň asi nejvíce retro album v historii kapely. Ano, Charm School je se svou stopáží necelých 41 minut, dvěma skladbami pod 3 minuty a žádnou nad 4, nejkratším albem vůbec a rovněž svým zvukem se téměř v každé skladbě vrací až do šedesátých let. Ne že by tomu tak dříve nebývalo, ale tentokráte cítíte (především) šedesátá léta téměř všude.

Skladby jako Dream On, After All, No One Makes It On Her Own zní asi tak, jak by hráli Beatles, kdyby znali Joyride. Roxette se na tomto albu u několika skladeb po letech vrátili také k osvědčenému zvuku, aranžím a duetům, s kterými slavili největší úspěchy, takže třeba Speak To Me, Only When I Dream nebo Way Out zní jakoby vznikly pro alba Joyride nebo Crash! Boom! Bang!. Nechybí ani elektronické skladby, šílená Big Black Cadillack, osmdesátková She's Got Nothing On nebo skladby zvukově z pomezí tisíciletí a alb Have A Nice Day a Room Service Happy On The Outside a Sitting On Top Of The World. A nakonec nechybí ani dvě téměř akustické balady I'm Glad You Called a In My Own Way.

Toť vše k jednotlivým skladbám. A jak si stojí celé album? Co se mínusů týče, Charm School je místy možná až moc retro, možná mu chybí víc dynamických vypalovaček i velkých balad, možná mu chybí velký orchestr; je prostě komornější a klidnější; nicméně i přesto je kupodivu pořád pestré (mnohem více než poslední Room Service), melodické a především opravdové. Jednoznačnými plusy jsou pak návrat k duetům, které se tentokráte opravdu povedly, návrat k devadesátkovým aranžím a v neposlední řadě také pestrost a rozsah skladeb na albu. Charm School už asi neudělá další díru do světa, na druhou stranu si dokážu představit, že důstojnější comebackové album asi Roxette natočit nemohli.

Jako druhý singl vychází v květnu "Speak To Me" v remixové Basflow Remake verzi, v červnu jej pak následuje jako trojka "Way Out" a v listopadu "No One Makes It On Her Own". Prodej alba na konci května činí 300.000 kopií.

28. listopadu potom vychází rozšířená edice "Charm School Revisited", která na druhém bonusovém disku obsahuje všech 12 albových skladeb v původních demo verzích plus tři remixy dvou prvních singlů z alba, tedy Bassflow Remake skladby "Speak To Me" a dva remixy "She´s Got Nothing On" od Adama Rickforse a Adriana Luxe.


11. 2. 2011
12 / 40:52
 1. Way Out
 2. No One Makes It On Her Own
 3. She's Got Nothing On (But The Radio)
 4. Speak To Me
 5. I'm Glad You Called
 6. Only When I Dream
 7. Dream On
 8. Big Black Cadillac
 9. In My Own Way
 10. After All
 11. Happy On The Outside
 12. Sitting On Top Of The World
  ----------
 13. It Must Have Been Love (live) [iTunes verze]
Bonus disc
 1. Dressed for Success (Live in St Petersburg 2010)
 2. Sleeping in my Car (Live in Stavanger 2010)
 3. Wish I Could Fly (Live St Petersburg 2010)
 4. 7Twenty7 (Live in Halmstad 2010)
 5. Perfect Day (Live in St Petersburg 2010)
 6. Things Will Never be the Same (Live in St Petersburg 2010)
 7. How do You do!/Dangerous (Live in Stavanger 2010)
 8. Silver Blue (Live in St Petersburg 2010)
 9. Joyride (Live in St Petersburg 2010)
 10. Listen to Your Heart (Live in St Petersburg 2010)
 11. The Look (Live in Halmstad 2010)
 12. Church of Your Heart (Live in St Petersburg 2010)
Revisited bonus disc
 1. Way Out (demo January 25 2010)
 2. No One Makes It On Her Own (demo July 26 2010)
 3. She's Got Nothing On (But The Radio) (demo August 7 2009)
 4. Speak To Me (demo July 13 2010)
 5. I'm Glad You Called (demo November 19 2009, The Westin Hotel, Rotterdam)
 6. Only When I Dream (demo August 7 2009)
 7. Dream On (demo January 25 2010)
 8. Big Black Cadillac (demo July 2 2010)
 9. In My Own Way (demo August 7 2009)
 10. After All (demo July 27 2010)
 11. Happy On The Outside (demo August 17 2005)
 12. Sitting On Top Of The World (demo July 13 2010)
 13. Speak To Me (Bassflow Remake)
 14. She’s Got Nothing On (But The Radio) (Adam Rickfors remix)
 15. She’s Got Nothing On (But The Radio) (Adrian Lux remix)
Aerosol Grey Machine, Vallarum, Sweden
Atlantis Studios, Stockholm, Sweden
February - October 2010

GREATEST HITS

Po dlouhých jedenácti letech vyšlo v USA album Roxette. A rovnou hned alba dvě. Spolu s poslední studiovkou "Charm School" také nové best of album "Greatest Hits", obsahující deset jejich největších amerických hitů plus dvě skladby z novinkového "Charm School".


26. 7. 2011
12 / ?
 1. The Look
 2. Dressed For Success
 3. Listen To Your Heart
 4. Dangerous
 5. It Must Have Been Love
 6. Joyride
 7. Fading Like A Flower (Every Time You Leave)
 8. Spending My Time
 9. Church Of Your Heart
 10. Wish I Could Fly
 11. She's Got Nothing On (But The Radio)
 12. No One Makes It On Her Own

TRAVELLING - SONGS FROM STUDIOS, STAGES, HOTELROOMS AND OTHER STRANGE PLACES

Na konci března 2012 vychází album navazující na koncepci dvacet let starého koncertního alba "Tourism" nazvané "Travelling". To opět vznikalo ve studiích, hotelových pokojích nebo koncertních pódiích. Prvním singlem z alba je skladba "It´s Possible", respektive její první verze, protože na patnáctiskladbovém albu je hned ve dvou verzích.

Se zvukem alba se Roxette vydávají někam před svůj vznik, zhruba na přelom šedesátých a sedmdesátých let, jejich reminiscence je cítit snad v každé skladbě a to i přesto, že celkově skladby působí celkem svěže. Je zde zároveň cítit vliv všech Perových sólových desek od "Mazarinu", snad jen s vyjímkou "Party Crasher", ze kterého si Per nevypůjčil zvuk, ale jednu ze skladeb, jmenovitě "Perfect Excuse". "Travelling" je prostě akustičtější, kytarovější, rockovější a vůbec odlehčenější než předchůdce "Charm School", je to album živé kapely. Oproti němu má také kompaktnější zvuk a vůbec celkově je daleko více koncepční. Roxette se na něm vracejí k delší stopáži skladeb a je to vidět na aranžích, přibyla sóla a bridge, skladby jsou složitější, rozvinutější.


26. 3. 2012
15 / 54:45
 1. Me & You & Terry & Julie
 2. Lover Lover Lover
 3. Turn Of The Tide
 4. Touched By The Hand Of God
 5. Easy Way Out
 6. It’s Possible
 7. Perfect Excuse
 8. Excuse Me, Sir, Do You Want Me to Check On Your Wife?
 9. Angel Passing
 10. Stars (Dubai soundcheck)
 11. The Weight Of The World (2012 version)
 12. She’s Got Nothing On (But The Radio) (live)
 13. See Me (2012 version)
 14. It’s Possible (version two)
 15. It Must Have Been Love (NOTP live)
  ----------
 16. Lover Lover Lover (demo) [iTunes verze]
  ----------
 17. Me & You & Terry & Julie (Tits & Ass Demo June 9, 2011) [vinyl]
 18. Charm School (Tits & Ass Demo September 10, 2009) [vinyl]
Aerosol Grey Machine, Vallarum, Sweden
Atlantis Studios, Stockholm, Sweden
World Trade Center, Dubai, SAE
Citibank Hall, Rio de Janeiro, Brazil
Ahoy, Rotterdam, Netherland March 2011 - January 2012

THE SWEET HELLO, THE SAD GOODBYE (BASSFLOW REMAKE)

Původně natočeno pro album Joyride, vydáno však pouze jako b-strany a obsah edice s tím, co zbylo. Po více jak dvaceti letech se Per na nejoblíbenější outtake fanoušků rozpomněl a poprosil jistého Bassflowa, který již pro Roxette namixoval výbornou singlovou verzi Speak To Me, aby poupravil tento starý klenot. Záměr byl, vydat skladbu na albu Travelling, nicméně práce se nestihly a tak se skladba na album nedostala. Výsledek však byl tak povedený, že přestože z alba Travelling nevyšel ještě ani druhý singl, předběhlo ho oficiální vydání tohoto remaku.


26. 6. 2012
 1. The Sweet Hello, The Sad Goodbye (Bassflow remake) [radio edit]
 2. The Sweet Hello, The Sad Goodbye (Bassflow remake)
 3. The Sweet Hello, The Sad Goodbye [original 1990 version]
 4. The Sweet Hello, The Sad Goodbye [demo March 1990]

« nahoru   

video|look sharp! live|the videos|roxette all videos ever made & more! the complete collection 1987-2001|. . .
ROXETTE SWEDEN LIVE
1988
 1. Dressed For Success
 2. The Look
 3. Cry
 4. Joy Of A Toy
 5. Surrender
 6. Neverending Love
 7. Dance Away
 8. Dangerous
 9. Soul Deep
 10. Listen To Your Heart
LOOK SHARP! LIVE
1989
 1. The Look (studio)
 2. Dressed For Success (studio)
 3. Dance Away (live)
 4. Dangerous (live)
 5. Cry (live)
 6. Paint (live)
 7. Silver Blue (studio)
 8. Listen To Your Heart (studio)
 9. The Voice (studio)
 10. The Look (Visible mix)
THE VIDEOS
1991
 1. The Look
 2. Dressed For Success
 3. Dangerous
 4. Listen To Your Heart
 5. It Must Have Been Love
 6. Joyride
 7. Fading Like A Flower (Everytime You Leave)
 8. The Big L.
 9. Spending My Time
 10. Making Of Joyride (documentary)
LIVEISM
1992
 1. Hotblooded
 2. Dangerous
 3. The Big L.
 4. Watercolours In The Rain
 5. Church Of Your Heart (studio)
 6. Knockin´On Every Door
 7. Things Will Never Be The Same
 8. přestávka, Per a Marie hovoří o fanoušcích
 9. Dressed For Success
 10. Soul Deep
 11. The Look
 12. přestávka, Per a Marie hovoří o zákulisí
 13. It Must Have Been Love
 14. (Do You Get) Excited? (studio)
 15. Joyride
 16. Perfect Day
 17. přestávka, Per a Marie hovoří jeden o druhém a o skupině
 18. How Do You Do! (studio)
CRASH! BOOM! LIVE! - LIVE IN JOHHANESBURG
1995
 1. Sleeping In My Car
 2. Fireworks
 3. Almost Unreal
 4. Dangerous
 5. Crash! Boom! Bang!
 6. Listen To Your Heart
 7. The First Girl On The Moon
 8. Harleys & Indians (Riders In The Sky)
 9. Lies
 10. The Rain
 11. Run To You
 12. It Must Have Been Love
 13. Per představuje kapelu
 14. Dressed For Success
 15. The Big L.
 16. Spending My Time
 17. The Look
 18. Love Is All (Shine Your Light On Me)
 19. Joyride
DON´T BORE US - GET TO THE CHORUS! ROXETTE´S GREATEST VIDEO HITS
1995
 1. You Don´t understand Me
 2. The Look
 3. Dressed For Success
 4. Listen To Your Heart
 5. Dangerous
 6. It Must Have Been Love
 7. Joyride
 8. Fading Like Flower (Everytime You Leave)
 9. The Big L.
 10. Spending My Time
 11. Church Of Your Heart
 12. (Do You Get) Excited?
 13. How Do You Do!
 14. Queen Of Rain
 15. Fingertips´93
 16. Almost Unreal
 17. Sleeping In My Car
 18. Crash! Boom! Bang!
 19. Fireworks
 20. Run To You
 21. Vulnerable
ALL VIDEOS EVER MADE AND MORE - THE COMPLETE COLLECTION 1987 - 2001
2001
 1. Neverending Love
 2. Soul Deep
 3. I Call Your Name
 4. Chances
 5. The Look
 6. Dressed For Success
 7. Listen To Your Heart
 8. Dangerous
 9. It Must Have Been Love
 10. Joyride
 11. Fading Like Flower (Everytime You Leave)
 12. The Big L.
 13. Spending My Time
 14. Church Of Your Heart
 15. (Do You Get) Excited?
 16. How Do You Do!
 17. Queen Of Rain
 18. Fingertips´93
 19. Almost Unreal
 20. Sleeping In My Car
 21. Crash! Boom! Bang!
 22. Fireworks
 23. Run To You
 24. Vulnerable
 25. You Don´t Understand Me
 26. June Afternoon
 27. She Doesn´t Live Here Anymore
 28. Un Dia Sin Ti
 29. Wish I Could Fly
 30. Anyone
 31. Stars
 32. Salvation
 33. The Center Of The Heart
 34. Real Sugar
 35. Milk And Toast And Honey
 36. Neverending Love (the first video clip ever)
 37. It Must Have Been Love (Christmas For The Broken Hearted)
 38. I Call Your Name (TV performance)
 39. The Look (first version of this clip)
 40. Silver Blue
 41. The Making Of Joyride (documentary 1991)
 42. Really Roxette (documentary 1996)
BALLAD AND POP HITS - THE COMPLETE VIDEO COLLECTION
2003
 1. A Thing About You
 2. It Must Have Been Love
 3. Listen To Your Heart
 4. Fading Like Flower (Everytime You Leave)
 5. Spending My Time
 6. Queen Of Rain
 7. Almost Unreal
 8. Crash! Boom! Bang!
 9. Vulnerable
 10. You Don´t Understand Me
 11. Wish I Could Fly
 12. Anyone
 13. Salvation
 14. Milk And Toast And Honey
 15. Opportunity Nox
 16. The Look
 17. Dressed For Success
 18. Dangerous
 19. Joyride
 20. The Big L.
 21. Church Of Your Heart
 22. How Do You Do!
 23. Sleeping In My Car!
 24. Run To You
 25. June Afternoon
 26. Stars
 27. The Center Of The Heart
 28. Real Sugar
 29. Neverending Love
 30. Soul Deep
 31. I Call Your Name
 32. Chances
 33. (Do You Get) Excited?
 34. Fingertips´93
 35. Fireworks
 36. She Doesn´t Live Here Anymore
 37. Un Dia Sin Ti
 38. The Making Of Joyride (documentary 1991)
 39. Really Roxette (documentary 1996)

« nahoru   

videoklipy|real sugar|listen to your heart|soul deep|the look|dangerous|anyone|sleeping in my car|. . .
NEVERENDING LOVE - první verze
Režisér neznámý|Stockholm, Švédsko|1987|Pearls Of Passion

NEVERENDING LOVE
Rikard Petrelius|Stockholm, Švédsko|1987|Pearls Of Passion

SOUL DEEP
Rikard Petrelius|Stockholm, Švédsko|1987|Pearls Of Passion

I CALL YOUR NAME
Jeroen Kamphoff|Bussum, Holandsko|1988|Pearls Of Passion

I CALL YOUR NAME - TV záznam
Režisér neznámý|Stockholm, Švédsko|1988|Pearls Of Passion

IT MUST HAVE BEEN LOVE (CHRISTMAS FOR THE BROKEN HEARTED)
Režisér neznámý|Stockholm, Švédsko|1987|It Must Have Been Love (Christmas For The Broken Hearted)

CHANCES
Jeroen Kamphoff|Bussum, Holandsko|podzim 1988|Look Sharp!

THE LOOK - první verze
Mats Jonstam|Stockholm, Švédsko|zima 1989|Look Sharp!

THE LOOK
Peter Heath|NYC, New York, USA|zima 1989|Look Sharp!

DRESSED FOR SUCCESS
Peter Heath|NYC, New York, USA|zima 1989|Look Sharp!

LISTEN TO YOUR HEART
Doug Freel|Slottsruinen, Borgholm, Öland, Švédsko|25. a 26. červenec 1989|Look Sharp!

DANGEROUS
Doug Freel|Slottsruinen, Borgholm, Öland, Švédsko|25. a 26. červenec 1989|Look Sharp!

SILVER BLUE
Doug Freel|Slottsruinen, Borgholm, Öland, Švédsko|25. a 26. červenec 1989|b-side / Tourism

IT MUST HAVE BEEN LOVE
Doug Freel|Slottsruinen, Borgholm, Öland, Švédsko|jaro 1990|It Must Have Been Love

JOYRIDE
Doug Freel|Los Angeles, California, USA|leden 1991|Joyride

FADING LIKE A FLOWER (EVERY TIME YOU LEAVE)
Doug Freel|Gamla Stan, Stockholm, Švédsko|březen 1991|Joyride

THE BIG L.
Anders Skog|Stockholm, Švédsko|jaro 1991|Joyride

SPENDING MY TIME
Wayne Isham|Stockholm, Švédsko|srpen 1991|Joyride

CHURCH OF YOUR HEART
Wayne Isham|Austrálie|zima 1992|Joyride

(DO YOU GET) EXCITED?
Wayne Isham|Austrálie|konec roku 1991|Joyride

HOW DO YOU DO!
Anders Skog|Gamla Stan, Stockholm, Švédsko|léto 1992|Tourism

QUEEN OF RAIN
Matt Murray|Mont Saint Michel, Francie|podzim 1992|Tourism

FINGERTIPS´93
Jonas Akerlund|Stockholm, Švédsko|leden 1993|Tourism

ALMOST UNREAL
Michael Geoghegan|Londýn, Anglie|jaro 1993|Almost Unreal

SLEEPING IN MY CAR
Michael Geoghegan|podzemní parking, Londýn, Anglie|leden 1994|Crash! Boom! Bang!

CRASH!BOOM!BANG!
Michael Geoghegan|Londýn, Anglie|únor 1994|Crash! Boom! Bang!

FIREWORKS
Michael Geoghegan|Picadilly Circus, Londýn a pláž, Brighton, Anglie|5., 6. a 7. červenec 1994|Crash! Boom! Bang!

RUN TO YOU
Jonas Akerlund|během turné v Německu|září a říjen 1994|Crash! Boom! Bang!

VULNERABLE
Jonas Akerlund|Bondai Beach, Sydney, Austrálie|únor 1995|Crash! Boom! Bang!

YOU DON´T UNDERSTAND ME
Greg Masuak|národní park New Forest, Anglie|září 1995|Don't Bore Us - Get To The Chorus!

JUNE AFTERNOON
Jonas Akerlund|Lidingö, Švédsko|prosinec 1995|Don't Bore Us - Get To The Chorus!

SHE DOESN´T LIVE HERE ANYMORE
Jonas Akerlund|stará továrna, Stockholm, Švédsko|jaro 1996|Don't Bore Us - Get To The Chorus!

UN DIA SIN TI
Jonas Akerlund|Stockholm, Švédsko|říjen 1996|Baladas En Espaňol

WISH I COULD FLY
Jonas Akerlund|apartmán na Strandvagen, Stockholm, Švédsko|28. a 29. prosinec 1998|Have A Nice Day

ANYONE
Jonas Akerlund|Troia, Portugalsko|13., 14. a 15. květen 1999|Have A Nice Day

STARS
Anton Corbijn|Gamla Stan, Stockholm, Švédsko|16. a 17. červenec 1999|Have A Nice Day

SALVATION
Anton Corbijn|Positano, Itálie|říjen 1999|Have A Nice Day

THE CENTRE OF THE HEART
Jonas Akerlund|Madonna Inn, San Louis Obispo, California, USA|leden 2001|Room Service

REAL SUGAR
Jesper Hiro|Stockholm, Švédsko|duben 2001|Room Service

MILK AND TOAST AND HONEY
Jesper Hiro|Utö, Stockholm archipelago, Švédsko|2. a 3. květen 2001|Room Service

A THING ABOUT YOU
Jonas Akerlund|Filhuset, Stockholm, Švédsko|srpen 2002|The Ballad Hits

OPPORTUNITY NOX
Kristoffer Dios|Stockholm, Švédsko|únor 2003|The Pop Hits

ONE WISH
Jonas Akerlund|Filmhuset, Stockholm, Švédsko|28. srpen 2006|A Collection Of Roxette Hits

SHE'S GOT NOTHING ON (BUT THE RADIO)
Mats Udd|Värmdö, Švédsko|20. a 22. prosinec 2010|Charm School

WAY OUT
Magnus Öhrlund, Mikael Sandberg|sestřih|březen - květen 2011|Charm School

SPEAK TO ME
Mikael Sandberg|sestřih|únor 2010 - červenec 2011|Charm School

NO ONE MAKES IT ON HER OWN
Tanya Rush|animované|březen 2011|Charm School

IT´S POSSIBLE
David Nord|Stockholm, Švédsko|22. březen 2012|Charm School

« nahoru   

katalog skladeb|almost unreal|breathe|vulnerable|the look|dangerous|anyone|always the last to know|. . .
A

After All
All I Ever Wanted
Almost Unreal
Always The Last To Know
Angel Passing
Anyone
A Thing About You

B

Bad Moon
Beautiful Things
Being With You
Better Off On Her Own
Big Black Cadillack
Bla Bla Bla Bla Bla (You Broke My Heart)
Blue Umbrella
Break Another Heart
Breathe
Bringing Me Down To My Knees

C

Call Of A Wild
Charm School
Cinnamon Street
Chances
Church Of Your Heart
Comeback (Before You Leave)
Cooper
Crash! Boom! Bang!
Crazy About You
Crush On You
Cry

D

Dance Away
Dancing On The Nightwire
Dangerous
Don´t Believe In Accidents
(Do You Get) Excited?
Do You Wanna Go The Whole Way?
Do You Wanna Go With Me?
Dream On
Dressed For Success
Drowning In You

E

Easy Way Out
Entering Your Heart
Every Day
Excuse Me, Sir, Do You Want Me to Check On Your Wife?

F

Fading Like A Flower (Everytime You Leave)
Fingertips
Fingertips ´93
Fireworks
Fool
From Head To Toe
From One Heart To Another

G

Ghost In The House
Goodbye To You
Go To Sleep

H

Half A Woman Half A Shadow
Happy On The Outside
Happy Together
Harleys And Indians (Riders In The Sky)
Here Comes The Weekend
Holiday
Hotblooded
How Do You Do!

I

I Call Your Name
(I Could Never) Give You Up
I Do Believe
I Don´t Want To Get Hurt
I Love The Sound Of Crashing Guitars
I'm Glad You Called
I´m Under Your Magical Spell
In My Own Way
I´m Sorry
I Remember You
It Hurts
It Must Have Been Love
It Must Have Been Love (Christmas For The Broken Hearted)
It Must Have Been Love (live/country)
It’s Possible
It’s Possible (version two)
It Takes You No Time To Get Here
It Will Take A Long Long Time
I Wanna Be With You
I Want You
I Was So Lucky

J

Jefferson
Joy Of A Toy
Joyride
June Afternoon
Jupiter Calling

K

Keep Me Waiting
Knockin´On Every Door

L

Let´s Party!
Lies
Like Lovers Do
Listen To Your Heart
Little Girl
Little Miss Sorrow
Looking For Jane
Loud Clothes
Love Is All (Shine Your Light On Me)
Love Spins
Lover Lover Lover

M

Make My Head Go Pop
Makin´ Love To You
Me & You & Terry & Julie
Milk And Toast And Honey
Monster Hangover
Myth
My World My Love My Life

N

Neverending Love
Never Is A Long Time
New World
No One Makes It On Her Own

O

One Is Such A Lonely Number
One Wish
Only When I Dream
Opportunity Nox

P

Paint
Pay The Price
Pearls Of Passion
Perfect Day
Perfect Excuse
Physical Fascination
Place Your Love

Q

Queen Of Rain

R

Reaching High
Real Sugar
Remember
Reveal
Run To Me
Run To You

S

Salvation
Secrets That She Keeps
Seduce Me
See Me
See Me (2012 version)
Shadow Of A Doubt
She Doesn´t Live Here Anymore
She's Got Nothing On (But the Radio)
Silver Blue
Sitting On Top Of The World
Sleeping In My Car
Sleeping Single
Small Talk
So Far Away
Soul Deep
Speak To Me
Spending My Time
Staring At The Ground
Stars
Stay (At Home, At Work, At Play)
Stupid
Surrender

T

The Big L.
The First Girl On The Moon
The Centre Of The Heart
The Heart Shaped Sea
The Look
The Rain
The Sweet Halo The Sad Goodbye
The Voice
The Weight Of The World
The Weight Of The World (2012 version)
Things Will Never Be The Same
Touched By The Hand Of God
Try (Just A Little Bit Harder)
Turn Me On
Turn Of The Tide
Turn To Me

U

V

View From A Hill
Voices
Vulnerable

W

Waiting For The Rain
Watercolours In The Rain
Way Out
What´s She Like?
Wish I Could Fly

X

Y

You Can´t Put Your Arms Around What´s Already Gone
You Don´t Understand Me

Z

123

7Twenty7

« nahoru